sharon

לקום בבוקר, להרגיש רעננות, להסתובב עם גו זקוף. לחייך,
להרגיש בשליטה על החיים. זה מה שכל אחד רוצה. בכל יום. בכל גיל.

עד גיל 36 החיים שלי התנהלו כרגיל – נשואה, 3 ילדים בריאים, תפקיד בכיר בעבודה מפנקת. כמעט מידי שבוע התקפי מגרנה, מידי פעם כאבי גב. לחץ יום יומי בעבודה, ריצות , מתח… לא מכירה אחרת, לכאורה הכל רגיל ובסדר.

לאט לאט החלו להבקע הסדקים בתוך הטירוף הנורמאלי של החיים .  זה התחיל במחלת סרטן של חברה טובה שתפס אותי בהפתעה גמורה, המשיך להתערער באירוע חריג של אחד הקולגות בעבודה והקשה מכולם, משבר של אחד הילדים בבית, שגורם לי לביקורת עצמית קשה על התפקוד שלי כאימא.

הגוף שלי היה הראשון שזיהה את הדרך בשבילי, שנים של עישון פסקו ברגע. השפתיים ננעלו, לא יכולתי לעשן יותר.
קצב חילוף החומרים בגוף שלי הפך איטי, עד כדי בעיית קיבה ומעיים שחייבה התערבות רפואית, והמתנה מייגעת בין תור לבדיקה. הרגשתי את תהום השיגעון ואני עומדת בקצה, בוהה בה. האמת, הרגשתי שלא חסר הרבה כדי שאפול פנימה. הפכתי חסרת סבלנות, עצובה, נפוחה. יום אוכלת בלי הכרה ויום צמה. מקבלת כל מיני עצות אבל לא באמת יודעת מה לעשות. לאחר כחודשיים של המתנות לרופאים, החלטה של רגע הביאה אותי לטיפול משולב אצל דיאטנית קלינית שמטפלת באמצעות דיקור. ארבעה ימים הספיקו כדי להחזיר אותי לעצמי. הגוף התחיל להשתחרר.

מתוך פרץ אנרגיה שהיה חדש לי, נפתחתי לעולם הטיפול המשלים, האלטרנטיבי, נכבשתי בקסם הקינסיולוגיה והתחלתי ללמוד. כמו תינוק שלומד ללכת או טועם גלידה לראשונה, נדהמתי, התמכרתי, רציתי עוד. למדתי על מערכות התנועה, על כפתורי הקסם שעוזרים לי בכל רגע נתון, על החושים על המוח, המודע, תת-מודע, מערכות הרגש והאמונות, איך כל המערכות המופלאות האלו מושפעות ואיך אצליח לשנות דברים שלא חשבתי שישתנו. הבנתי שבכל רגע נתון מה שאני היום, או כל אדם אחר, זאת התוצאה – תוצאה של חוויות וידע קודם מהעבר. תוצאה של דברים שנאמרו לי על ידי הורי, סבתי, ומורים בדרך – הגדירו אותי בעיני והפכו ל"דברי אלוהים חיים".  תוצאה של דברים שהפחידו אותי כילד – המשיכו להפחיד אותי גם כשגדלתי, ומנעו ממני להתקדם. תוצאה של הרגלים שצברתי – והפכו להיות חלק ממני. ברגע שהבנתי שכל מה שמנהל אותי ומגדיר אותי זה זיכרון של חוויות, אמירות, פחדים והרגלים, ואחרי שלמדתי לתת להם את המקום שלהם בחיי היום – השינוי התרחש.

רציתי לשתף, לתת לאחרים את מה שאני קיבלתי. התחלתי בבית, עם המטופלים הראשונים שלי – הילדים. בחרתי להעביר את זה הלאה. להעביר את הידע על הגוף והנפש לאנשים, לתת הזדמנות לחיות בעיניים פקוחות בתחושת ביטחון ושלווה פנימית.

משנת 2010 אני מטפלת ומנחה מבוגרים וילדים בקליניקה ומעבירה סדנאות ומרצה להורים, בבתי ספר ובארגונים שונים.

את השכלתי ואת הכלים המשכתי לרכוש במהלך השונים ממורים גדולים. סיימתי 3 שנות לימודי קינסיולוגיה במדיסין, תוך כדי למדתי NLP, שנתיים של לימודי שיאצו, למדתי והשתלמתי אצל ד"ר נאדר בוטו וכמו כן לימודי תטא הילינג.

בנוסף לכלים הפורמליים אני מודה  לחוזקות שבי. ליכולת ההקשבה וההכלה, לחיוך וההומור, לאהבה הגדולה שיש בי ושאני באה איתה והיא חלק בלתי נפרד ממני כמטפלת.

אם הגעת עד לכאן…שאפו 🙂

שרון מאיר
מומחית לשחרור מתחים
054-7407800
לערוץ היוטיוב http://www.sharon-meir.co.il/?page_id=705